• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Holandia przekaże Ukrainie szybkie jednostki pływające

Władze holenderskie przekazały 1 marca, że dostarczą Ukrainie szybkie i zwrotne łodzie przeznaczone do szerokiego spectrum zadań. Ponadto zapewni 250 mln euro na rzecz czeskiej inicjatywy mającej na celu zamówienie w krótkim terminie dużej liczby pocisków artyleryjskich dla broniącego się kraju.

04.03.2024, 10:51
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY] USA i Wielka Brytania zaatakowały Huti za ataki na żeglugę cywilną. Świat reaguje

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, przy wsparciu Australii, Bahrajnu, Kanady i Holandii, zaatakowały cele jemeńskiej bojówki Huti w odpowiedzi na trwające od kilku tygodni ataki na statki cywilne na Morzu Czerwonym, które zachwiały światowymi łańcuchami dostaw. Do ataku doszło dziś w nocy. Najnowsze komentarze i doniesienia o ataku i jego skutkach publikujemy poniżej.

14.01.2024, 22:03
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

W UE rośnie presja migracyjna. W 2023 roku przybyło 330 000 nielegalnych migrantów, wielu drogą morską

Komisarz ds. migracji Ylva Johansson w rozmowie zorganizowanej przez European Newsroom (ENR) przekazała, że w zeszłym roku nastąpił „gwałtowny wzrost” liczby nielegalnych migrantów, którzy próbowali przedostać się do UE. 330 000 osób próbowało nielegalnie dostać się do wspólnoty z krajów takich jak Turcja, Indie, Kuba, Egipt i Maroko.

06.02.2023, 17:55
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Premier Holandii: sankcje wobec Rosji mogą być dotkliwe dla naszych rodzin, ale nie można poddać się szantażowi Putina

Niderlandy nadal będą wspierać Ukrainę bronią - zapowiedział w czwartek w parlamencie premier Mark Rutte. Szef rządu mówił także, iż skutki sankcji wobec Rosji mogą być „bardzo dotkliwe” dla holenderskich gospodarstw, jednak nie można poddać się „gazowemu szantażowi Putina”.

22.09.2022, 20:38
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Na Morzu Północnym powstaną turbiny wiatrowe o łącznej mocy 150 GW

Podczas Szczytu Morza Północnego w Esbjerg, przedstawiciele rządów Niemiec, Belgii, Holandii i Danii podpisali wspólną deklarację rozwoju 150 GW w offshore wind do 2050 roku.

30.05.2022, 18:50
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Holandia. Media: premier wprowadzał w błąd posłów w sprawie NS2

Premier Holandii Mark Rutte "nieprecyzyjnie i błędnie" informował niższą izbę parlamentu tego kraju o prowadzonych z Rosją rozmowach na temat gazociągu Nord Stream 2 - twierdzi portal Follow the Money. Opozycja zażądała w poniedziałek pilnej debaty parlamentarnej w tej sprawie.

27.07.2021, 16:23
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

W Brukseli rozpoczął się szczyt UE; rozmowy o celach klimatycznych bez Polski

W czwartek po południu w Brukseli rozpoczął się szczyt UE, podczas którego przywódcy unijni mają rozmawiać o nowym celu redukcji emisji CO2 na 2030 r., a także o negocjacjach z Wielką Brytanią oraz pandemii. Ze względu na kwarantannę w posiedzeniu nie weźmie udziału premier Mateusz Morawiecki.

15.10.2020, 15:52
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Śmigłowiec holenderskiej armii rozbił się na Morzu Karaibskim - dwie osoby nie żyją

Śmigłowiec holenderskiej armii rozbił się na Morzu Karaibskim, niedaleko wyspy Aruba, terytorium zależnego Holandii. Dwie osoby z zginęły z czterech znajdujących się na pokładzie - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Holandii.

20.07.2020, 15:31
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Na szczycie UE przełom, ale w nocy były spięcia

Przywódcy UE są blisko porozumienia w sprawie nowego wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. W nocy z niedzieli na poniedziałek udało się przełamać opór tzw. oszczędnych państw, nieco obniżając wysokość grantów, jakie trafią głównie do krajów południa - podały źródła w Brukseli.

20.07.2020, 09:24

Szef Rady Europejskiej przedstawił liderom nową propozycję w sprawie funduszu odbudowy

Szef Rady Europejskiej Charles Michel przedstawił w poniedziałek przed godz. 6 rano unijnym przywódcom obradującym na szczycie UE nową propozycję w sprawie funduszu odbudowy i zawiesił posiedzenie do godz. 14. Według źródła PAP proponowany kompromis zakłada, że granty na ożywienie gospodarek mają sięgać 390 mld euro.

20.07.2020, 09:15
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.